tel. +12 420-07-00, +48 600 023 861

Kilka naszych propozycji na pakowanie!

Nie ma wątpliwości, że dawanie prezentów sprawia ogromną radość. Zanim jednak wręczymy podarunek, musimy go ładnie zapakować. Wbrew pozorom jest to niezwykle ważny krok, ponieważ to właśnie ten czynnik będzie warunkował odczucia związane z pierwszym wrażeniem. Zobaczmy, jakie co sprawdza się najlepiej! Z pomocą przyjdzie nam firma Clairefontaine i jej katalog: http://clairefontaine.e-catalogues.info/620/.

Klasyka zawsze zdaje egzamin

Zanim przystąpimy do przygotowania naszego podarunku, musimy ustalić, w co go zapakujemy. Możliwości mamy naprawdę wiele. Jednak chyba wszyscy zgodzimy się, że najpiękniej podarki prezentują się owinięte ozdobnym papierem. To metoda, która pozwala uzyskać rewelacyjny efekt! Ponadto, możemy dodać dowolne ozdoby i wstążki. Przede wszystkim jest to rozwiązanie, które angażuje naszą kreatywność oraz umiejętności techniczne. Warto dodać, że pakowanie w papier jest metodą, która pozwoli nam w stu procentach dopasować charakter stylizacji upominku do osoby, której go wręczymy. 

Elegancko pakowany prezent 

Ozdobne wykończenie to doskonały pomysł dla szefa, rodziców czy dziadków. Wszystko zależy przede wszystkim od charakteru relacji, a także gustu osoby obdarowywanej. Możemy mieć jednak pewność, że elegancja zawsze zapewni dobre wrażenie. Jaki więc papier wybrać, aby uzyskać tak gustowny efekt? Stawiamy na metaliczne, stonowane wzory! Niebywale dostojnie prezentują się takie w kolorze błyszczącego i matowego złota oraz granatu. Możemy mieć pewność, że tak opakowany podarunek będzie miał klasę. 

Papierowy cukierek 

Papiernicze kolekcje są świetne nie tylko do pakowania pudełek. Możemy wykazać się swoją kreatywnością i stworzyć paczki o unikalnych i ciekawych kształtach. Bardzo prostą metodą jest ”pakowanie w cukierka”. Sprawdza się ona przede wszystkim przy odzieży oraz prezentach o kształcie tuby. W tym przypadku warto postawić na metaliczny papier. Zapewni on bowiem wspaniały i bardzo autentyczny efekt. 

Sposób ten jest niesamowicie prosty do wykonania! Wystarczy ułożyć przedmiot na wyciętym papierze, zrolować go, a końce zawinąć, tak samo, jak ma to miejsce w przypadku cukierków. Na koniec miejsca te dekorujemy wstążką i gotowe. 

Prezent w stylu eko

Minimalistycznie zapakowany podarunek także może robić wspaniałe wrażenie. Wykorzystując naturalne barwy oraz materiały, stworzymy pakunek w ekologicznym stylu. Doskonale sprawdzi się w tym celu papier brązowy lub z delikatnymi, jasnymi wzorami leśnymi. Całość idealnie dopełni na przykład wstążka ze słomy i drewniana zawieszka.